שכ' ט', המגרסה
14 דירות, 16,828 נרשמים
- כללי
- 0.08% (1 מתוך 1,295)
- בן מקום
- 0.25% (1 מתוך 405)
- הנחה 3 חד׳
- 1,451,869 ₪(61%)
- הנחה 4 חד׳
- 1,740,241 ₪(59%)
- הנחה 5 חד׳
- 2,617,775 ₪(65%)

כל הגרלות מחיר למשתכן ודירה בהנחה שהיו בעיר, מתי נסגרו וכמה עלתה דירה לזוכים.
בהגרלות האחרונות בעיר, ב־2022, הוגרלו 66 דירות ב־5 פרויקטים בשכ' ט'. לכל פרויקט נרשמו עד 16,828 משקי בית ודירת 3 חדרים עלתה לזוכים 943,637 עד 1,096,615 ₪ כולל מע״מ.
מבשרת ציון, מבט מהקסטל. צילום: Dr. Avishai Teicher, CC BY-SA 4.0
ההגרלות האחרונות בעיר נסגרו ב־2022, לפני 4 שנים. דירת 3 חדרים טיפוסית עלתה לזוכים 943,637 עד 1,096,615 ₪ כולל מע״מ 17% שהיה בתוקף ביום ההגרלות. היא לא כוללת הצמדה למדד.
מחיר השוק הוא של דירה חדשה בעיר היום. לכן הפער כולל גם את עליית המחירים מ־2022 ועד היום.
הסיכוי לזכות באחד מ-5 הפרויקטים בעיר, למי שנרשם לכולם. בני מקום הוגרלו קודם על מכסה משלהם ומי שלא זכה שם המשיך להגרלה הכללית. בהגרלות האלה עוד לא הייתה מכסה למשרתי מילואים. בחלק מהן חסרי דירה קיבלו עדיפות על משפרי דיור, לכן הסיכוי שלהם היה גבוה יותר.
אין כרגע הגרלה פתוחה להרשמה במבשרת ציון. ההגרלה הבאה צפויה להיפתח בתחילת השנה הבאה.
| שכונה | הנחה 4 חד׳ | הנחה 5 חד׳ | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2127 | שכ' ט', המגרסה | 14בני מקום 1מילואים 0לוחמים 0 | 16,828בני מקום 588מילואים 0 | 0.08% (1 מתוך 1,295) | 0.25% (1 מתוך 405) | 1,451,869 ₪(61%) | 1,740,241 ₪(59%) | 2,617,775 ₪(65%) |
| 2130 | שכ' ט', המגרסה | 30בני מקום 0מילואים 0לוחמים 0 | 16,391בני מקום 594מילואים 0 | 0.18% (1 מתוך 547) | 0.18% (1 מתוך 547) | 1,298,891 ₪(54%) | 1,546,131 ₪(53%) | 2,385,333 ₪(59%) |
| 1823 | שכ' ט', המגרסה | 4בני מקום 0מילואים 0לוחמים 0 | 14,429בני מקום 423מילואים 0 | 0.03% (1 מתוך 3,608) | 0.03% (1 מתוך 3,608) | 1,353,701 ₪(57%) | 1,615,678 ₪(55%) | 2,468,615 ₪(61%) |
| 149 | אתר 01, אתר 01 | 277בני מקום 68מילואים 0לוחמים 0 | 13,840בני מקום 825מילואים 0 | 1.5% (1 מתוך 66) | 9.6% (1 מתוך 11) | 1,323,433 ₪(55%) | 1,577,271 ₪(54%) | 2,422,623 ₪(60%) |
| 148 | אתר 01, אתר 01 | 180בני מקום 43מילואים 0לוחמים 0 | 13,681בני מקום 838מילואים 0 | 1% (1 מתוך 100) | 6.1% (1 מתוך 17) | 1,400,229 ₪(58%) | 1,674,716 ₪(57%) | 2,539,311 ₪(63%) |
| 2141 | שכ' ט', המגרסה | 6בני מקום 6מילואים 0לוחמים 0 | 10,136בני מקום 350מילואים 0 | — | 1.7% (1 מתוך 59) | 1,438,882 ₪(60%) | 1,723,762 ₪(59%) | 2,598,043 ₪(64%) |
| 1818 | שכ' ט', המגרסה | 12בני מקום 0מילואים 0לוחמים 0 | 10,051בני מקום 336מילואים 0 | 0.12% (1 מתוך 838) | 0.12% (1 מתוך 838) | 1,315,866 ₪(55%) | 1,567,670 ₪(53%) | 2,411,125 ₪(60%) |
| 509 | שכ' ט', המגרסה | 80בני מקום 16מילואים 0לוחמים 0 | 4,978בני מקום 610מילואים 0 | 1.3% (1 מתוך 78) | 3.9% (1 מתוך 26) | 1,451,869 ₪(61%) | 1,740,241 ₪(59%) | 2,617,775 ₪(65%) |
| 507 | שכ' ט', המגרסה | 141בני מקום 28מילואים 0לוחמים 0 | 4,816בני מקום 611מילואים 0 | 2.4% (1 מתוך 43) | 6.8% (1 מתוך 15) | 1,353,701 ₪(57%) | 1,615,678 ₪(55%) | 2,468,615 ₪(61%) |
| 510 | שכ' ט', המגרסה | 125בני מקום 25מילואים 0לוחמים 0 | 4,608בני מקום 596מילואים 0 | 2.2% (1 מתוך 46) | 6.3% (1 מתוך 16) | 1,315,866 ₪(55%) | 1,567,670 ₪(53%) | 2,411,125 ₪(60%) |
| 506 | שכ' ט', המגרסה | 117בני מקום 23מילואים 0לוחמים 0 | 4,530בני מקום 600מילואים 0 | 2.1% (1 מתוך 48) | 5.8% (1 מתוך 18) | 1,298,891 ₪(54%) | 1,546,131 ₪(53%) | 2,385,333 ₪(59%) |
| 592 | שכ' ט', המגרסה | 134בני מקום 24מילואים 0לוחמים 0 | 2,759בני מקום 315מילואים 0 | 4% (1 מתוך 25) | 11% (1 מתוך 9) | 1,438,882 ₪(60%) | 1,723,762 ₪(59%) | 2,598,043 ₪(64%) |
| 815 | אתר 01, אתר 01 | 18בני מקום 0מילואים 0לוחמים 0 | 972בני מקום 139מילואים 0 | 1.9% (1 מתוך 55) | 1.9% (1 מתוך 55) | 1,400,229 ₪(58%) | 1,674,716 ₪(57%) | 2,539,311 ₪(63%) |
| 931 | אתר 01, אתר 01 | 41בני מקום 0מילואים 0לוחמים 0 | 906בני מקום 146מילואים 0 | 4.5% (1 מתוך 23) | 4.5% (1 מתוך 23) | 1,323,433 ₪(55%) | 1,577,271 ₪(54%) | 2,422,623 ₪(60%) |
שכ' ט', המגרסה
14 דירות, 16,828 נרשמים
שכ' ט', המגרסה
30 דירות, 16,391 נרשמים
שכ' ט', המגרסה
4 דירות, 14,429 נרשמים
אתר 01, אתר 01
277 דירות, 13,840 נרשמים
אתר 01, אתר 01
180 דירות, 13,681 נרשמים
שכ' ט', המגרסה
6 דירות, 10,136 נרשמים
שכ' ט', המגרסה
12 דירות, 10,051 נרשמים
שכ' ט', המגרסה
80 דירות, 4,978 נרשמים
שכ' ט', המגרסה
141 דירות, 4,816 נרשמים
שכ' ט', המגרסה
125 דירות, 4,608 נרשמים
שכ' ט', המגרסה
117 דירות, 4,530 נרשמים
שכ' ט', המגרסה
134 דירות, 2,759 נרשמים
אתר 01, אתר 01
18 דירות, 972 נרשמים
אתר 01, אתר 01
41 דירות, 906 נרשמים
ההגרלות האחרונות במבשרת ציון נסגרו ב־2022, לפני 4 שנים. דירת 3 חדרים טיפוסית עלתה לזוכים 943,637 עד 1,096,615 ₪, כולל מע״מ 17% שהיה בתוקף ביום ההגרלות. דירה חדשה כזו בעיר עולה היום כ־2,395,506 ₪, כלומר הזוכים שילמו 57% פחות ממחיר השוק של היום. הפער כולל גם את עליית המחירים מ־2022 ועד היום.
ההגרלות האחרונות במבשרת ציון נסגרו ב־2022, לפני 4 שנים. היו בהן 66 דירות ב-5 פרויקטים ונרשמו עד 16,828 איש לפרויקט. הסיכוי לזכות באחד הפרויקטים, למי שנרשם לכולם, היה 0.44% (1 מתוך 230) ולבן מקום 2%. בני מקום הוגרלו קודם על מכסה משלהם ומי שלא זכה שם המשיך להגרלה הכללית. בהגרלות האלה עוד לא הייתה מכסה למשרתי מילואים. בחלק מהן חסרי דירה קיבלו עדיפות על משפרי דיור, לכן הסיכוי שלהם היה גבוה יותר.
בדירה בהנחה הבנק מממן עד 75% משווי הדירה לפי שמאי, עד שווי של 2.1 מיליון ₪. מהכיס צריך להביא לפחות 100,000 ₪. אין עכשיו הגרלה פתוחה במבשרת ציון, לכן אין דירה לחשב לה הון עצמי. במחשבון ההון העצמי אפשר לחשב עם המספרים שלכם.
המחיר האמיתי של דירה חדשה בהגרלה הוא מחיר החוזה ועוד מס רכישה והצמדה למדד תשומות הבנייה. הפירוט המלא בעמוד "איך חישבנו".
חציון מחירי העסקאות בדירות חדשות באותה עיר ובאותו מספר חדרים, ב-12 החודשים האחרונים שיש עליהם דיווח מלא, לפי נתוני רשות המסים. כשאין מספיק עסקאות בעיר עצמה, לוקחים גם עסקאות מיישובים סמוכים.